Jak dobrać moc chłodniczą klimatyzatora?

Dobór mocy klimatyzatora to zadanie dla autoryzowanego instalatora. Profesjonalna firma  powinna zadbać, aby dopasować odpowiednie urządzenia do wskazanych przez Ciebie pomieszczeń.

Oczywiście nie przeszkadza to temu, abyś samodzielnie wyliczył zapotrzebowanie na moc chłodniczą, a tym samym wstępnie oszacował koszt inwestycji. Najprostszą metodą jest określenie powierzchni pomieszczenia, które będzie grzane lub chłodzone. Przyjmuje się, że na każdy metr kwadratowy powierzchni klimatyzator musi mieć wydajność 100 W. W przypadku pomieszczeń znajdujących się na poddaszu lub mających skosy przyjmuje się przelicznik 40 W na 1m3.

Profesjonalna firma instalacyjna, najprawdopodobniej skorzysta z profesjonalnego narzędzia do doboru mocy klimatyzacji, w którym oprócz powierzchni uwzględniane są inne parametry tj.: orientacyjna liczba osób, które będą przebywać w tym wnętrzu, liczba podłączonego i działającego sprzętu RTV/AGD, położenie pokoju względem słońca (od strony północnej, południowej, wschodniej czy zachodniej), wysokość, na jakim znajduje się pomieszczenie, a także liczba okien czy moc zainstalowanego oświetlenia.

Choć takie obliczenia wydają się być zbyt drobiazgowymi wyliczeniami, to jednak dają najbardziej rzetelne i precyzyjne wyniki.

Na co zwracać uwagę kupując klimatyzację do mieszkania?

 Źródło: https://sevrapolska.pl/blog/na-co-zwracac-uwage-kupujac-klimatyzacje-do-mieszkania © sevrapolska.pl

Klimatyzacje przy obecnym klimacie mocno zyskały na popularności. To nie jest urządzenie obecne wyłącznie w restauracjach, hotelach czy biurach. Coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie ze względu na potrzebę komfortowego przebywania w swoim mieszkaniu nawet w największe upały. Dzięki temu, że jest ona montowana coraz częściej, jej ceny również stały się bardziej dostępne.

Na co jednak należy zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniego klimatyzatora?

Po pierwsze nie powinno się skupiać tylko na tych najniższych cenach. Dokonując wyboru należy wziąć pod uwagę całościowe zużywanie prądu. Warto zatem jednorazowo wydać więcej pieniędzy, aby w późniejszych miesiącach zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Nowoczesne klimatyzatory są obecnie bardzo oszczędne. Posiadają energooszczędne silniki, które znacznie ograniczają zużycie energii elektrycznej.

Klimatyzator z montażem?

Warto zawsze kupić klimatyzację z profesjonalnym montażem. Często okazuje się, że całościowe koszty są wówczas niższe, a mamy pewność, że zostanie to zrobione dobrze, z zachowaniem największej staranności i standardów.

Jednym z bardzo ważnych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze producenta i klimatyzacji jest coroczny przegląd. To doskonała opcja, która jest przy tym koniecznością, ale dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko działa tak jak powinno działać. Przy okazji, nasza klimatyzacja jest regularnie czyszczona i konserwowana. Każde takie urządzenie ma wmontowaną funkcję autodiagnozy, która w razie potrzeby, informuje o potrzebie sprawdzenia jej. Dzięki posiadaniu gwarancji, zapewnione mamy prawidłowe działanie naszego urządzenia. Ponieważ zawsze sprawdzany jest stan czynnika chłodniczego, którego uzupełnianie nie jest wymagane. Jednak warto do niego zaglądać raz na jakiś czas.

Na rynku jest obecnie wiele rodzajów klimatyzatorów. Od pokojowych z wbudowanym modułem sterowania Wi-Fi, po klimatyzatory naścienne z minimalistycznym designem po jednostki zewnętrzne idealne do schłodzenia dużych powierzchni takich jak biura, czy lokale usługowe.

To co powinno składać się na idealne urządzenie chłodzące jest niezawodność czyli najnowsza technologia, komfort – wiele dodatkowych funkcji takich jak nawiew powietrza 4D czy funkcja anti-cold. Po za tym, energooszczędność i wygodę co uzyskamy dzięki autodiagnozie. Wszystkie podstawowe tryby pracy, sterowanie bezprzewodowe i dbanie o zdrowie użytkowników poprzez odpowiednie filtry i jonizator. 

Cenniki są powiązane z partnerską hurtownią. Zapewni to optymalną możliwość zapoznania się z artykułami, ich specyfikacją oraz możliwością dostępu.

Home Page

 

Dane kontaktowe

 

PHU Róża Poturała

62-571 Lisiec Wielki,

ul.Makowa 11

NIP: 665 186 69 79

Telefon kom.: 48:722 188 638

Email:  instal.lisiec@gmail.com

www.lisiec.com

Rachunek firmowy

PKO 81 1240 1415 1111 0010 9200 9258 

© 2020 by  Lisiec Wielki

Naprawa/Serwis

Mamy doświadczenie w naprawie większości marek dostępnych na rynku: ROTENSO,SEVRA, AUX,

MITSUBISHI ELECTRIC, DAIKIN, , SAMSUNG, LG, PANASONIC, GREE, NOXA, HAIER.

Nasi klienci

Naszymi klientami są osoby prywatne, a także firmy, sklepy, biura i lokale gastronomiczne.

  • White Facebook Icon

Obszar działania

Działamy na terenie powiatu konińskiego, tureckiego, słupeckiego i kolskiego.

  • White Facebook Icon

Oferta montażowa:

-montaż klimatyzacji   od 2400złnetto

-montaż pompy ciepła  od 1550zł netto

-montaż fotowoltaiki    od 2950zł netto

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now